
HRVATSKA REPREZENTACIJA PUTUJE NA SP U DUBAIJU
Hrvatska karate reprezentacija ovoga vikenda putuje u Dubai na SP koje će se u Ujedinjenim Arapskim Emiratima održati od 16. do 21. o. mj.
"Očekivanja su uvijek dosta velika. Imam dosta problema s lijevim ramenom, ali vjerujem da i ovoga puta mogu ostvariti odličan rezultat. Mislim da imam dosta iskustva pogotovo u posljednje tri godine. Od zlata u Madridu 2018. prošao sam dosta natjecanja, mečeva... Imam i iskustvo Olimpijskih igara tako da imam dobru podlogu ostvariti nadam se vrlo dobar rezultat u Dubaiju", istaknuo je osvajač sedam medalja s velikih natjecanja i aktualni svjetski prvak u poluteškoj kategoriji Ivan Kvesić.
"Tjednima se pripremamo za predstojeće SP, a emocije su još s EP u Poreču kada smo osvojili ekipnu titulu europskog prvaka u borbama. No, baš zbog toga s dobrim temeljima putujemo u UAE. S veseljem očekujemo svjetsku smotru koja slijedi", riječi su Enesa Garibovića, koji je uz ekipno zlato, na EP u Poreču osvojio pojedinačnu broncu u kategoriji do 75 kg.
Na konferenciji za novinare bila je i članica brončane ženske ekipe u borbama s ovogodišnjeg EP-a Mia Greta Zorko: "Mnogi imaju velika očekivanja, kao i mi... Nastojimo bez velikog pritiska otići u Dubai. Treba nam mirna glava na tatamiju kako bismo stigli do željenog cilja", rekla je i osvajačica srebra u kategoriji + 68 kg na EP za mlađe seniore ovoga ljeta u Tampereu.
"Duboko vjerujem da ova ekipa može ostaviti veliki trag i na SP, treba nam jedna mala molitva da u svim okolnostima ovoga vremena zdravstveno sve bude u redu, a sve ostalo ćemo odraditi u Dubaiju", rekao je Danil Domdjoni, od prije nekoliko dana v. d. izbornika muške reprezentacije i osvajač svjetskog zlata u Tokiju 2008.
V. d. ženske vrste u borbama je Goran Romić, a izbornica obje selekcije u katama Marijana Kiuk naglasila je kako je u tom dijelu natjecanja ekipa spremna, mlada, perspektivna, u pripremama obavila sve što su u proteklom razdoblju planirali.
"Kvalitetu imamo, znamo što nas čeka", upozorio je direktor reprezentacije Ante Čutura, a predsjednik Hrvatskog karate saveza i glavni tajnik Europske karate federacije Davor Cipek osvrnuo se na niz organizacijskih pothvata tijekom godine (EP u Poreču, prvenstvo Balkana, ljetni svjetski kamp, ostala međunarodna natjecanja kojima je naša zemlja proteklih mjeseci bila domaćin), nadajući se nastavku serije nakon što je na EP naša vrsta stigla do jubilarne 100. medalje na Europskim i Svjetskim prvenstvima.
Na konferenciji za novinare u Zagrebu bio je i proslavljeni karatist Enver Idrizi koji će dragocjenim savjetima biti od velike pomoći našoj reprezentaciji na 25. SP, a Hrvatska će ukupno imati 26 natjecatelja, od toga i tri u parakarateu.